Jeśli zastanawiacie się, gdzie wybrać się na walentynki to dobrze trafiliście! Opcji jest naprawdę wiele, ale niestety nie na wszystkie można sobie pozwolić - bo nie każdego stać na romantyczny wypad do Paryża. Na szczęście lokalne atrakcje potrafią być równie zapierające dech w piersiach, dlatego zapraszamy do przeglądu nowosądeckich miejscówek na randkę idealną.


Z KULTURĄ

Tego roku Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu przygotował wydarzenia artystyczne w miłosnej aurze. Nie od dziś wiadomo, że czas spędzony na kulturze rozwija kreatywność, przynosi mnóstwo radości i tworzy wspaniałe wspomnienia - a wspomnienia te najlepiej tworzyć wspólnie z ukochaną osobą.

12 lutego odbędzie się spektakl "POMOC DOMOWA" (Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu) - jest to komedia o małżeństwie, które skrywa przed sobą tajemnice, a "pomoc domowa" pomaga im rozwikłać kłopoty i przywrócić dom do normy.

Drugą propozycją na walentynkowy wieczór jest koncert "CZARNYCH ANIOŁÓW" (Natalia Sikora, zespół Tango Attack), który odbędzie się 14.02.2023. Opisze strony MOKu świetnie oddaje to, jaka jest twórczość tej grupy, i czego można spodziewać się po koncercie:

cyt: "Samotna i porzucona Miłość odnajdzie swoich nowych Kochanków i zatańczy dla nas Tango, które zagra Zespół Tango Attack w Aranżacjach Hadriana Filipa Tabęckiego. Cienie czyli Dusze będą dla nas przewodnikami wśród wielu niteczek w pajęczynach myśli i uczuć bo „wyprowadzę z rzeczy cienie”. Niech ten Materiał przemówi do nas na nowo: pięknymi Melodiami, Rytmami i tym wszystkim czego tak skrycie pragniemy, gdy niechcący nastaje cisza w naszych przebodźcowanych umysłach. Wciąż aktualne i żywe Poezje staną się dla nas na nowo Obrazami świata, który się nie zmienił, który wciąż możemy uratować tylko my – Ludzie."

Bilety na koncert można kupić TUTAJ, a na spektakl TUTAJ.

KLASYCZNIE

Prawdziwa klasyka zawsze się sprawdza! Dlatego w Dniu Zakochanych polecamy wybrać się do jednej z nowosądeckich restauracji, które oferują wyjątkowe, klimatyczne wieczory w Walentynki. Blask świec, lampka wybornego wina, wybitne potrawy... Wszystko to urozmaici wasz wieczór u pozwoli celebrować uczucie jakie tli się między wami. Pamiętajcie, by poświęcić swój czas i całą swoją uwagę partnerowi/partnerce, tak jakbyście dopiero się poznawali - unikajcie tematów pracy, czy codziennych obowiązków, a zakochacie się w sobie na nowo! Pełen spis restauracji w Nowym Sączu znajdziecie tutaj. Naszym zdaniem warto na walentynkową kolację wziąć pod uwagę takie lokale jak: NOVO.SĄDECKA, Jedz i Sącz, czy Imperial.

NA EKRANIE

Dzień zakochanych można też spędzić w nowosądeckim "SOKOLE" czyli lokalnym kinie :) 14 lutego o 20:00 startuje seans walentynkowy - "Heaven in Hell", czyli polski, gorący romans. Poza dobrym filmem czeka na Was konkurs, w którym można wygrać 2 osobową wycieczkę do Miszkolca, Egeru czy Budapesztu na 2 dni lub całodniowy pobyt na termach w Białce Tatrzańskiej i wiele, wiele innych, wiec warto zdecydować się na kinowe walentynki!


Restauracja, kino, teatr, czy własny kąt - nieważne, co wybierzecie, by spędzić ten dzień, najważniejsze jest to byście spędzili go razem, celebrując to co Was łączy!